Žmogus. Gamta. Mašina
Ilgalaikė ekspozicija
O kas nutinka, kai imame dirbti drauge? Žmogaus kūnas ir sveikata, Maistas, Gamta ir aplinka, Atliekos ir tarša, Energija, Transportas ir Komunikacija – septynios pagrindinės temos, sudarančios mūsų pasididžiavimo, ilgalaikės ekspozicijos, turinį.
Ikimokyklinio amžiaus tyrinėtojams siūlome papildomą dėlionės gabalėlį, sujungiantį visus čia išvardintus.
Kiekvieną dalį pradedame pasiraitodami rankoves. Pasitelkę mokslo pagrindus, mes aiškinamės. Kodėl obuoliai krenta žemėn? Kodėl oro balionai kyla? Kodėl mašinos keliu važiuoja, o ne slysta?
Antrasis pažinimo etapas ragina nerti giliau. Ką mokslas gali padaryti ar jau yra padaręs šiais klausimais? Domimės sveikatos, energetikos ir skaitmeninėmis technologijomis, kurios leidžia gyventi ilgiau ir patogiau.
Trečiasis, labai svarbus, tik ne visada prisimenamas, aspektas – mokslo etika. Ši dalis skatina pasvarstyti: kiek žmogaus kūno dalių galime pakeisti dirbtinėmis, kol jis nustos būti žmogumi ir pavirs robotu? Kaip svajonę gyventi kuo ilgiau galime suderinti su ribotais resursais bei gyvenimo kokybės klausimu? Kas kaltas dėl avarijos, jei automobilis neturi vairuotojo?
Ekspozicijoje ne vienas eksponatas ragina priimti tam tikrus sprendimus. Nepatingėkite! Visi atsakymai šviesos signalu perduodami į centrinį eksponatą – Salos širdį (Icentre), simbolizuojančią tai, kaip individualūs sprendimai kuria mūsų visų aplinką. Salos širdis – pasakojimo kulminacija, sujungianti asmenines kiekvieno jūsų patirtis į nedalomą visumą.
Kūrėjai – Trias Avi, Lenkija
